PPikanto s.r.o. - výrobce bezlepkových potravin PPikanto s.r.o. - výrobce bezlepkových potravin

Bezlepkový víkend v Českém Švýcarsku

1. až 3. dubna 2023
v Janově nad Hřenskem - hotel U Zeleného stromu

Sociální firma PPikanto s.r.o. pořádá ve spolupráci se Společností pro bezlepkovou dietu z.s. relaxačně vzdělávací víkendový pobyt v atraktivní destinaci Národního parku České Švýcarsko. Akce je určena pro všechny, kdo se zajímají o problematiku bezlepkové výživy a celiakii. Po celou dobu akce bude zajištěno kvalitní bezlepkové stravování.


PROGRAM | PŘEDNÁŠKY | VEČÍREK | VÝLET | DÁREK | STRAVA | UBYTOVÁNÍ | MÍSTO | CENA | PŘIHLÁŠKA

Bezlepkový víkend v Českém Švýcarsku

PROGRAM Bezlepkového víkendu:

Pátek 1. 4. 2023

Do 18.00 hodin příjezd a ubytování účastníků
19.00 - 20.00 - Večeře (info)
Od 20.00 hodin - Seznamovací večer, ochutnávka bezlepkových výrobků

Sobota 2. 4. 2023

8.30 - 9.30 Bezlepková snídaně (info)
9.30 - 13.00 Komentovaný výlet na rozhlednu Růženka u Růžové a Janovskou rozhlednu (info)
13.00 - 14.00 Bezlepkový oběd (info)
14.00 - 15.20 První přednáškový blok (info)
15.40 - 17.00 Druhý přednáškový blok (info)
18.00 - 19.00 Bezlepková večeře (info)
Od 20.00 Společenský večer s živou hudbou, bezlepková tombola (info)

Neděle 3.4.2023

8.30 - 9.30 Bezlepková snídaně (info)
10.00 - 12.00 Třetí přednáškový blok (info)
12.00 - 13.00 Bezlepkový oběd (info)
14.00 Ukončení akce
Partneři akce:

Partneři Bezlepkového víkendu

3 PŘEDNÁŠKY - Co se dozvíte:

2. 4. od 14.00 hodin
CO JE CELIAKIE?

Přednáška je zaměřena na příznaky celiakie - nemoc způsobenou nesnášenlivostí lepku. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR bylo v České republice v roce 2019 identifikováno 25 379 celiaků. Počet diagnostikovaných celiaků každoročně narůstá a odhaduje se, že skutečný počet celiaků v České republice je čtyřnásobně vyšší než počet diagnostikovaných případů. Přednáška bude zaměřená na to, co vyvolává celiakii, u koho se může projevit nemoc, jak se celiakie projevuje a jaká je diagnostika onemocnění.


2. 4. od 15.40 hodin
CO JE BEZLEPKOVÁ DIETA?

Problém celiakie spočívá v tom, že se jedná o trvalé onemocnění, které vyžaduje striktní bezlepkovou dietu. Bezlepková dieta může být prospěšná i pro mnoho dalších lidí, kteří mají problémy se zažíváním nebo se jen chtějí „vyčistit". Je ale dobré vždy před nasazením diety vyloučit celiakii. Přednáška se bude věnovat pravidlům bezlepkové diety, jak poznat co je vhodné a co nevhodné či přímo zakázané. Dozvíme se, jak poznat certifikované bezlepkové potraviny a co stanovuje legislativa pro bezlepkové potraviny.


3. 4. od 10.00 hodin
PRAKTICKÝ ŽIVOT BEZ LEPKU

I s bezlepkovou dietou lze žít plnohodnotný život, je ale potřeba dodržovat určitá pravidla a stále se zajímat o novinky v této problematice. Při této přednášce bude největší prostor na zodpovídání konkrétních dotazů z publika, zazní praktické rady a zkušenosti. Dozvíte se, kde je možné získat věrohodné a ověřené informace týkající se problematiky celiakie, bezlepkové diety a bezlepkových potravin.PŘEDNÁŠEJÍCÍ LEKTORKY

Lektorkami přednášek jsou Ing. Ivana Lášková (předsedkyně Společnosti pro bezlepkovou dietu z. s.) a Jitka Dlabalová (jednatelka Společnosti pro bezlepkovou dietu z. s.). Obě se problematice celiakie věnují přes 20 let. Redigují informační materiály a edukační brožury pro lidi na bezlepkové dietě, dlouhodobě spolupracují s předními odborníky z oboru gastroenterologie, tak i s potravináři (výrobci a distributory certifikovaných bezlepkových potravin). Pořádají přednášky zaměřené na život s bezlepkovou dietu. Vedou Společnost pro bezlepkovou dietu organizující Fóra celiaků a národní bezlepkový veletrh Gluten Free Prague Expo.

KOMU JSOU PŘEDNÁŠKY URČENY?

Všechny tři přednášky, které se konají na sále hotelu U Zeleného stromu v Janově jsou určeny pro účastníky Bezlepkového víkendu, nicméně účastnit se mohou i externí zájemci po zaplacení vstupného (100 Kč za jednu přednášku). Vstupné se platí před každou přednáškou přímo na místě.
SPOLEČENSKÝ VEČER - Živá hudba a bezlepková tombola:

Jedním z cílů Bezlepkového víkendu je stmelit společenství lidí zajímajících se o bezlepkovou výživu v našem severočeském regionu. Proto v sobotu 2. 4. od 20 hodin pořádáme pro účastníky akce společenský večer s hudbou a tancem, při kterém se budeme moci více seznámit a sdílet zkušenosti mezi sebou i s lektorkami přednášek. Součástí večera bude tombola sestávající z bezlepkových výrobků, k dispozici bude i vynikající bezlepkové pivo Ferdinand.

Sál hotelul U Zeleného stromu - bezlepkový víkend

Hlavní část programu Bezlepkového víkendu se uskuteční na sále hotelu U Zeleného stromu v Janově.
VÝLET- Rozhledny Českého Švýcarska:

Při péči o zdraví hraje důležitou roli i pohyb. Proto jsme jako součást bezlepkového víkendu zařadili sobotní dopolední výlet do méně známé oblasti Národního parku České Švýcarsko. Ráno se linkovým autobudem přesuneme do obce Růžová, navštívíme rozhlednu Růženka na Pastevním vrchu, projdeme si Zdravotní stezku a po žluté turistické trase dojdeme na Janovskou rozhlednu, ze které je skvělý výhled na centrální masivy národního parku a stolové hory v Sasku. Poté se vrátíme na oběd do hotelu U Zeleného stromu. Průvodce nám poskytne Klub českých turistů v Janově.

Protože se výlet koná první jarní víkend, doporučujeme účastníkům kvalitní teplé oblečení a obuv. Trasa je nenáročná, cca 6 km dlouhá (cca 3 hodiny volné chůze).

Bezlepkový víkend - výlet


BEZLEPKOVÝ SUVENÝR z Českého Švýcarska:

Jako malý dáreček si účastníci akce budou moci vybrat jeden z bezlepkových výrobků firmy PPikanto s.r.o., který v roce 2021 získal prestižní certifikaci ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt ®. A budete-li mít trochu štěstí, můžete vyhrát jednu z dárkových sad s regionálními produkty v tombole sobotní bezlepkové taneční zábavy.

PPikanto s.r.o. - certifikované regionální produkty


BEZLEPKOVÁ STRAVA:

Veškerou stravu bude formou plné penze (2x snídaně + oběd + večeře) řešit certifikovaný výrobce bezlepkových potravin - sociální firma PPIKANTO s.r.o. z Jiřetína pod Jedlovou ve spolupráci s ověřenými partnery. Individuální požadavky na stravu můžete řešit s p. Heinrichem, mob: 603 574 023. Bezlepkové nápoje a dezerty (medovník) si každý účastník hradí sám.

Součástí akce budou bezplatné ochutnávky bezlepkových výrobků firem PPikanto, Gutini a dalších partnerů.

Na místě bude také možnost zakoupit si bezlepkové výrobky dle předchozí objednávky, kterou bude možné vystavit se závaznou přihláškou (na akci vám zboží dle objednávky přivezeme).

Gastronomičtí partneři Bezlepkového víkendu


UBYTOVÁNÍ - Hotel U Zeleného stromu:

Ubytování bude pro přihlášené účastníky zajištěno v hotelu U Zeleného stromu a jeho depandancích na pokojích standardní úrovně. Pokoje mají zpravidla vlastní sociální zázemí. Umístění na pokojích budeme řešit telefonicky po podání přihlášky (není možné technicky zajistit individuální ubytování pro všechny účastníky).

Ubytování hotel U Zeleného stromu - bezlepkový víkend

Ubytování v hotelu U Zeleného stromu v Janově.
MÍSTO KONÁNÍ - Janov nad Hřenskem:

Janov je malá rekreační obec v oblasti Národního parku České Švýcarsko cca 15 km od Děčína. Veřejnou dopravu zajišťuje autobusová linka 432 z Děčína (konečná zastávka Janov je cca 5 min. chůze od hotelu). Parkovat lze v areálu hotelu.
Hotel u U Zeleného stromu.

Janov nad Hřenskem

Janov nad Hřenskem (okres Děčín - Ústecký kraj).

Janov Nad Hřenskem


ÚČASTNICKÝ POPLATEK:

3.390 Kč / osoba.

Cena pobytu zahrnuje 2x ubytování hotelového nebo penzionového typu, bezlepkové stravování (2x snídaně, oběd, večeře), 3x odbornou přednášku, ochutnávky, organizaci společenského večera a výletu. Cena za pobyt se platí po podání závazné přihlášky nejpozději do 5. března 2023 (závaznou přihlášku obdržíte na základě předběžné přihlášky jakmile bude jasné, že se akce bude moci konat). V případě nenadálého zrušení akce (například v důsledku nových protipandemických opatření) Vám bude účastnický poplatek vrácen v plné výši.
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA:

Pokud máte o účast na této akci zájem, zašlete nám, prosím, níže uvedenou předběžnou nezávaznou přihlášku. Na začátku března 2023 vyhodnotíme realizovatelnost „Bezlepkového víkendu“ vzhledem k pandemické situaci a zašleme Vám buď závaznou přihlášku s dalšími pokyny a výzvou k úhradě účastnického polatku nebo informaci o přeložení akce na pozdější termín.

Uveďte na sebe platný kontakt, abych Vám mohl odpovědět:

Jméno a příjmení:Telefon:Mail:Počet osob:V případě potřeby specifikujte požadavek nebo dotaz:

Souhlasím s použitím uvedených údajů pro účel organizace akce „Bezlepkový víkend v Českém Švýcarsku“ dle pravidel GDPR.
Nejsem spamovací robot (potvrď)

Úvod Kontakty Produkty
Logo PPikanto s.r.o.